Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak dobrać kółka do hulajnogi wyczynowej?

Jak dobrać kółka do hulajnogi wyczynowej?

Kółka do hulajnogi wyczynowej wykonane są z bardzo twardego materiału, poliuretanu. Jest to twardy surowiec kompozytowy zapewniający dobrą przyczepność i osiąganie dużych prędkości. Zazwyczaj są one zaopatrzone również w metalowy rdzeń, który jest dodatkowym zabezpieczeniem dla kółek podczas wykonywania różnych akrobacji.

Kółka do hulajnogi wyczynowej – odpowiednia twardość

Kółka do hulajnogi z movino.com mogą być wykonane z różnych materiałów, mogą być pompowane, zaopatrzone w dętkę i pompkę, ale kółka do hulajnogi wyczynowej wykonywane są w zdecydowanej większości z twardych materiałów kompozytowych, z poliuretanu albo twardego kauczuku. Im twardsze są kółka, tym większą prędkość można na nich osiągać, z kolei miększe kółka dają większą przyczepność i są zalecane do wykonywania różnego rodzaju trików na hulajnodze. Kółka do hulajnogi wyczynowej mogą mieć dwa różne profile:

  • płaskie, które przekazują więcej nacisku na gumę i zwiększają przyczepność do podłoża,
  • profile wąskie umożliwiają osiąganie większych prędkości.

Rodzaje kółek do hulajnogi wyczynowej

W kółkach do hulajnogi wyczynowe stosowane są trzy rodzaje rdzenia:

  •  pełny,
  •  szprychowy,
  •  pusty.

 Rdzeń pełny jest najcięższy, ale też najbardziej wytrzymały. Rdzeń szprychowy można porównać do koła motocyklowego, ma otwory, a stabilność zapewniają szprychy. Taka budowa umożliwia zmniejszenie masy, ale jest mniej wytrzymała. Z kolei rdzeń pusty nie ma wypełnienia wewnętrznego, charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i niewielką masą. Do produkcji kółek do hulajnogi wyczynowej z pustym rdzeniem wykorzystywane jest aluminium. Stosowane są również rdzenie z tworzyw sztucznych, ale nie są one wytrzymałe, dlatego nie są zalecane do jazdy wyczynowej. Kółka do hulajnogi wyczynowej mogą mieć również oryginalny design, bardzo popularne są modele kolorowe.