Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Za ile złotych można kupić dobre chwyty rowerowe?

Za ile złotych można kupić dobre chwyty rowerowe?

Koszty zakupu niektórych akcesoriów rowerowych mogą porażać zwykłego „zjadacza chleba”. Dlatego chcąc uprawiać kolarstwo półprofesjonalnie, trzeba przygotować się na solidne wydatki. Tendencję tę widać zwłaszcza na przykładzie chwytów rowerowych, których cena – w zależności od modelu – może być porównywalna z ceną dobrego smartfona.

Niska cena – optymalne możliwości

Zwykłemu Kowalskiemu jak najbardziej wystarczy typowy, piankowy lub plastikowy grip rowerowy. Model taki można nabyć już za 20 – 30 złotych. Oczywiście jego trwałość jest dyskusyjna (zwłaszcza, jeśli mówi się o rozwiązaniach z pianki), ale przy tak niskich cenach jest to pomijalny koszt. Nieco więcej trzeba zapłacić za chwyty rowerowe wykonane z tworzywa sztucznego. Modele te kosztują około 100 złotych i charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem kosztu do efektu.

Produkty typu Premium

Niektóre chwyty do roweru są traktowane jako produkty Premium. Wynika to z ich specyficznej struktury i doskonałych właściwości. Tak jest chociażby w przypadku chwytów skórzanych, które wyróżniają się bardzo dobrą jakością i to niezależnie od temperatury, w której muszą pracować. Koszt ich nabycia to często 400 – 600 złotych, aczkolwiek ich finalna cena będzie uzależniona od modelu, jego popularności, a także od opinii na temat wybranego producenta.

chwyty rowerowe

Chwyty specjalistyczne

Koszt tzw. rogów, czyli charakterystycznie wykręconych gripów rowerowych będzie zależał przede wszystkim od ich kształtu i stopnia ekstrawagancji. Dobre rogi można już kupić za około 200 złotych, choć najbardziej wyspecjalizowane modele można nabyć za znacznie większe pieniądze. O to, czy taki zakup się opłaca, trzeba zapytać użytkowników takich akcesoriów.

Podsumowując, dobre i ergonomiczne chwyty rowerowe można nabyć zarówno za kilkadziesiąt, jak i za kilkaset złotych.