Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Kaski POC

Kaski POC

Firma POC jest jednym z najpopularniejszych producentów sprzętu narciarskiego. Powstała w 2005 roku w Szwecji. Produkty POC przeznaczone są przede wszystkim dla entuzjastów sportów wyczynowych. Charakterystyczną cechą marki jest tworzenie tylko konkretnych typów produktów. Są to między innymi kaski narciarskie oraz gogle.

Kaski narciarskie POC — charakterystyka

Kask narciarski POC odznacza się niewielką wagą w stosunku do zapewnianego bezpieczeństwa. Zostały w nim wykorzystane najnowsze technologie. Jedną z nich jest technologia MIPS, która pozwala uniknąć urazów głowy. Działanie systemu polega na odizolowaniu warstwy kasku przylegającej bezpośrednio do głowy od przeciążeń i ruchów skorupy kasku podczas upadku.

Kaski narciarskie POC — podział

Kaski POC produkowane są w różnych odmianach. W przypadku kasków narciarskich, do wyboru jest pięć rodzajów. Kask POC Fornix zapewnia bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa ze względu na wykorzystane włókna aramidowe, które są jednocześnie wyjątkowo lekkie. Kask POC Obex charakteryzuje się bardzo dobrym systemem wentylacyjnym. Dzięki umieszczeniu na jego przodzie otworów zapewniony jest przepływ powietrza przez gogle, co zapobiega ich zaparowaniu.

Kask POC Auric, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego systemu wentylacji, posiada wewnętrzną wkładkę, która zwiększa komfort użytkowania. Kask POC Receptor Bug jest najbardziej zaawansowanym technologicznie kaskiem narciarskim. Posiada system VDSAP, w którym powietrze przemieszcza się między dwiema warstwami w celu uniknięcia uderzenia powietrza. Kask POC Pocito to kask dziecięcy. Wykorzystano tu system redukujący siły obrotowe do mózgu podczas uderzenia. Dodatkowo zastosowano w nim jasne fluorescencyjne kolory, które zapewniają lepszą widoczność dziecka na stoku.