Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Odżywka białkowa – wskazany produkt w diecie osób aktywnych fizycznie!

Odżywka białkowa – wskazany produkt w diecie osób aktywnych fizycznie!

Uprawiasz regularnie sporty wytrzymałościowe? Systematycznie ćwiczysz na siłowni? Planujesz redukcję tkanki tłuszczowej bądź pragniesz zbudować upragnioną masę mięśniową? A może po prostu starasz się aktywnie spędzać czas wolny? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to znak, że nie możesz zapominać o odpowiedniej podaży białka w ciągu dnia! Białko jest najważniejszym budulcem naszego organizmu, który jest odpowiedzialny za utrzymanie i rozwój tkanek mięśniowych, więc jeśli regularnie uprawiasz sport, warto pomyśleć o włączeniu odżywki białkowej do Twojej codziennej diety, która jest dobrą alternatywą dla posiłków zawierających mięso.

Rola białka w diecie osób uprawiających sport

Wraz z intensywnym wysiłkiem fizycznym dochodzi do znacznego wykorzystywania białek ustrojowych, dlatego uzupełnienie ich w codziennym jadłospisie jest aspektem kluczowym dla każdego. Odżywka białkowa posiada szerokie właściwości odżywcze. Sprawdzi się zarówno u osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, jak i dla tych, którzy aktualnie budują masę mięśniową. Dlaczego? W przypadku intensywnych treningów, budujących masę, białko ma zdolność hamowania rozpadu tkanki mięśniowej oraz nasila proces syntezy białek mięśniowych. Łatwo wysnuć wniosek, iż  odpowiednia podaż białka zapobiega utracie wcześniej zbudowanej masy mięśniowej. Z kolei dla osób będących na redukcji, białko może przyspieszać proces spalania niechcianej tkanki tłuszczowej oraz zwiększa spoczynkową przemianę materii.

Możliwość wykorzystania odżywki białkowej

odżywka białkowa

Odżywka białkowa stanowi źródło pełnowartościowego białka z niezbędnym składem aminokwasowym. Jest świetną opcją dla osób, które nie lubią jeść mięsa. Najlepsze jest to, że możesz spożywać ją w formie koktajlu z ulubionym jogurtem/mlekiem z dodatkiem masła orzechowego i owoców, bądź zrobić pyszny omlet. Pomysłów jest naprawdę wiele, a ogranicza nas jedynie tylko kulinarna wyobraźnia!