Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jakie wybrać suplementy na regenerację po treningu?

Jakie wybrać suplementy na regenerację po treningu?

Suplementy na regeneracje po treningu produkowane są dla uzupełniania niedoborów ważnych składników. Są to produkty bogate w niezbędne dla zdrowego wzrostu i odpoczynku mięśni, składniki. Czym się kierować w ich wyborze? Oto kilka porad!

Suplementy na regeneracje na bazie oleju rybiego

Kwasy tłuszczowe Omega-3 to ważny element poprawiający nie tylko regenerację po treningu, ale także ogólną odporność. Badania wykazują, że o 30% zmniejsza się uczucie zakwasów, gdy zażywa się oleju rybiego. Dlatego, według zaleceń wielu naukowców, należy zażywać 1-2 g kwasów Omega-3 dziennie

Beta-alanina – suplement dla kulturystów

Beta-alanina jest bardzo ważna dla tych, którzy chcą zbudować swoją masę mięśniową, np. kulturystów. Zmniejsza uczucie zmęczenie w mięśniach podczas ćwiczeń oraz zwiększa wytrzymałość i wspomaga ich regenerację. Dzienna zalecana dawka to 4-6 g, podawanych w mniejszych dawkach (do 2 g na raz) dziennie. Minimalny czas suplementacji to 2 tygodnie, ale warto to robić przynajmniej przez miesiąc.

Aminokwasy rozgałęzione BCAA

Leucyna, walina oraz izoleucyna, bo o nich tu mowa, stanowią świetne uzupełnienie po wysiłku oraz zmniejszają po treningową bolesność mięśniową. Należy przyjmować 10 g na dobę – 5 g przed treningiem i taką samą dawkę po jego zakończeniu.

Oprócz zażywania suplementów na porządną regenerację po treningu ważne też jest zdrowe odżywianie się, zarówno w dni treningowe jak i te, kiedy odpoczywamy. Do tego należy dbać o jakość swojego snu, unikać przetrenowania, a także stosować techniki relaksacyjne.