Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Po co komu pokrowiec na narty?

Po co komu pokrowiec na narty?

Producenci sprzętu i akcesoriów narciarskich dokładają wszelkich starań, by korzystanie z oferowanego przez nich sprzętu było jak najwygodniejsze. Z tego też powodu powstał pokrowiec na narty, którego konstrukcja – w zależności od modelu – zapewnia określony stopień ochrony nartom.

Po co w ogóle pokrowiec?

Pokrowce na narty chronią je przed agresywnymi warunkami otoczenia. Główną ich rolą jest zabezpieczanie ich przed oddziaływaniem wilgoci, różnic temperatur itd. Przewożenie tzw. „gołych nart” na dachu samochodu nie jest dobrym rozwiązaniem, głównie ze względu na oddziałującą na nie sól, którą posypuje się drogi w okresie zimowym. Poza tym przechowywanie nart w odpowiednim pokrowcu jest znacznie bardziej praktyczne, aniżeli noszenie ich w rękach. I choć pokrowce na narty nie są sprzętem, bez którego trudno sobie poradzić na stoku, to jednak znacznie ułatwiają one organizację transportu nart.

Który produkt wybrać?

Dobry pokrowiec na narty powinien posiadać wymiary o około 5 – 10 cm dłuższe od samych nart. Jest to szczególnie ważne ze względu na jego trwałość. Narty „dopasowane” do pokrowców mogą je z biegiem czasu zniszczyć. Nie trzeba też stawiać na rozwiązania oferowane przez profesjonalnych producentów. Wystarczy, jeśli nasz sprzęt narciarski jest przechowywany w sposób bezpieczny i funkcjonalny.

Podsumowanie

Dobre pokrowce narciarskie to nie sprzęt z najwyższej półki, ale modele, które doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Dlatego przy ich wyborze należy uwzględnić – oprócz materiału i konstrukcji – również ergonomię wyrobu.