Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak prawidłowo wybrać sprzęt narciarski?

Jak prawidłowo wybrać sprzęt narciarski?

Warto mieć świadomość, że narciarstwo należy do sportów, których nie można uprawiać bez posiadania właściwego sprzętu. Należy zdawać sobie sprawę, że jakość sprzętu narciarskiego, a także jego dopasowanie do preferencji danego narciarza będzie miało bardzo duże oddziaływanie zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Jak wybrać sprzęt narciarski Phenix?

Czym sugerować się przy wyborze nart?

W przypadku, gdy osoba początkująca zaopatrzy się w sprzęt przeznaczony dla zaawansowanych narciarzy nie tylko będzie miała bardzo duże problemy z nauką, ale nieznajomość sprzętu może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

Warto wiedzieć, że narty dla osób początkujących, a także średniozaawansowanych powinny być od 5 do 15 cm krótsze od ich wzrostu. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że zbyt krótkie narty będą niestabilne. Będą także utrudniały utrzymanie równowagi. Z kolei zbyt długie sprawią, że jazda nie będzie należała do przyjemnych.

Czym sugerować się przy wyborze butów narciarskich?

Bardzo często można spotkać się z opinią, że właściwie dobrane buty narciarskie są bardziej istotne od nart. Jak wiadomo osobom początkującym zdecydowanie bardziej będzie zależało na komforcie jazdy. Koniecznie należy pamiętać przy doborze butów, aby stopa nie była za bardzo ściśnięta. Palce muszą bowiem się swobodnie poruszać. Z kolei kostka musi być usztywniona. W ten sposób możliwe będzie uniknięcie nie tylko kontuzji, ale także różnego rodzaju urazów.

Sprzęt zimowy dostępny w ofercie sklepu KrakowSport.pl.