Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Rowerowy bagażnik

Rowerowy bagażnik

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, to warto mieć ze sobą bagażnik rowerowy, dzięki czemu będziemy mieć możliwość przewiezienia rowerów. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak wybrać bagażnik rowerowy i na co zwracać uwagę w trakcie wyboru. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybierzemy odpowiedni bagażnik dostosowany do naszych potrzeb.

Na co zwracać uwagę przy wyborze bagażniku rowerowego?

Jak wybrać bagażnik rowerowy – to pytanie musi zadać sobie każdy, kto kocha podróże. Dobrze jest wiedzieć, jakie są zatem możliwości wyboru bagażnika rowerowego. Można wybrać bagażnik rowerowy na dach lub na hak. Gdy wybieramy bagażnik na dach, to musimy mieć dopasowane specjalne belki i szyny, do których można przymocować bezpiecznie bagażnik. Warto zwrócić uwagę na to, by taki bagażnik był idealnie dopasowany wagą do samochodu. Nie może także wystawiać zbytnio poza przednią szybę, gdyż mogłoby to przeszkadzać kierowcy w trakcie jazdy. Dzięki temu, że mamy bagażnik rowerowy na dachu, to mamy dużo miejsca w zwykłym bagażniku na to, by spakować pozostałe rzeczy.

Czy można zamontować bagażnik rowerowy na klapę samochodu?

Gdy chcemy wybrać bagażnik rowerowy na klapę, to możemy przewieźć aż cztery rowery jednocześnie. Dzięki temu możemy na wakacje spakować rowery całej rodziny. Mocowanie bagażnika na klapę samochodu jest prosty i łatwe. Wybierając taki model bagażnika, musimy mieć pewność, że wszystkie uchwyty są dobrze zamocowane, przez co rowery nie odpadną w trakcie jazdy.

Czy warto mieć bagażnik rowerowy na hak?

Bagażnik rowerowy, który jest montowany na haku, jest bardzo popularną opcją. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że tak zamontowane rowery, mogą ograniczać widoczność. Rowery na bagażniku, który jest umieszczony na haku, są narażone także na zabrudzenie. Warto jednak wspomnieć, że dzięki takiemu montażowi samochód może bez problemu wjechać w każdy tunel, szczególnie za granicą, gdyż nie ma obawy, że zahaczy dachem o zakończenie tunelu. Montaż takiego bagażnika jest bardzo łatwy, prosty, a przede wszystkim także rowery są dostępne w każdej chwili.

Czy można samodzielnie montować bagażnik rowerowy?

Gdy mamy pewność, że dobrze zamontujemy taki bagażnik, to nie ma problemu w tym, byśmy zrobili to samodzielnie. Jednak, kiedy nie wiemy, czy damy rade w stu procentach bezpiecznie zamontować bagażnik, szczególnie na dach, to lepiej jest, by zrobili to profesjonaliści. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic się nie stanie w trakcie jazdy. Jest to też ważne, gdyż dbamy wtedy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o innych użytkowników ruchu drogowego.

Wybierając bagażnik rowerowy, dobrze jest kierować się przede wszystkim jego trwałością i bezpieczeństwem. Dzięki temu możemy zainwestować raz i mieć taki bagażnik sprawny przez kilkanaście sezonów. Jest to też świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy dużo podróżujemy i wówczas nie trzeba się martwić o to, w które miejsce zmieszczą się nasze rowery. Taki bagażnik to także gwarancja tego, że rowery w trakcie transportu nie zostaną uszkodzone i można tak dojechać praktycznie w każde miejsce.

Przykłady klasycznych bagażników do roweru znajdziesz w sprint-rowery.pl