Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak wybrać rękawice do kickboxingu?

Jak wybrać rękawice do kickboxingu?

Kickboxing jest jednym z najpopularniejszych sportów walki. Jego uprawianie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Kluczowym elementem podczas treningu czy sparingu są rękawice do kickboxingu, które chronią dłonie prze urazami oraz amortyzują uderzenia. 

Rękawice do kickboxingu – rodzaje

Profesjonalne, jak i amatorskie rękawice do kickboxingu (wszystkie rodzaje znajdziesz np. na stronie https://www.fightershop.com.pl/c161-rekawice-bokserskie)mogą być:

  • skórzane,
  • syntetyczne,
  • wykonane z materiałów mieszanych.

Profesjonaliści wybierają rękawice produkowane z naturalnej skóry. Ich atutem jest większa wytrzymałość oraz komfort użytkowania. Produkowane są najczęściej ze skóry koziej, bydlęcej lub cielęcej. Dla osób początkujących lepiej sprawdzą się rękawice ze sztucznego tworzywa. Najważniejsze jest jakość użytych materiałów, ponieważ powszechnym problemem słabej jakości produktów jest rozerwanie szwów. 

Rękawice do kickboxingu a rodzaj zapięcia

Zastanawiając się nad zakupem rękawic, należy także zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Najczęściej są to rzepy, które znajdują zastosowanie w przypadku osób początkujących oraz na treningi. Umożliwiają szybkie i łatwe, a przede wszystkim samodzielne zakładanie oraz zdejmowanie rękawic. Po pewnym czasie rzepy mogą jednak stracić przyczepność. Profesjonaliści korzystają z rękawic sznurowanych, których zakładanie wymaga pomocy z zewnątrz. Ich atutem jest możliwość precyzyjnego dopasowania do kształtu dłoni oraz regulacji nacisku w zależności od indywidualnych potrzeb. Sznurek z łatwością można wymienić, dzięki czemu tego rodzaju rękawice do kickboxingu znajdują zastosowanie dłużej. Dodatkowo należy zakupić specjalne owijki bokserskie, które chronią użytkownika przed urazami oraz dodatkowo wchłaniają pot zwiększając komfort ich noszenia.