Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Właściwości elektryczne lampek rowerowych USB

Właściwości elektryczne lampek rowerowych USB

Czy lampka rowerowa USB może czymś zaskoczyć? Otóż tak, gdyż sprzęt ten – mimo dość prostej budowy – może być zaprojektowany według nowoczesnych standardów. Co zatem decyduje o wyjątkowości lampek rowerowych na USB?

System zasilania

Oczywistym jest, że standardowe lampki rowerowe USB są zasilane za pomocą wbudowanego akumulatora. Najczęściej jest to ogniwo litowo – jonowe, które charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością i doskonałymi parametrami ładowania. Mimo to na rynku pojawia się coraz więcej ogniw litowo – polimerowych, które pozwalają uzyskać jeszcze większą gęstość akumulowanej energii.

System ładowania

Nowoczesne lampki rowerowe USB mogą być wyposażone w dwojaki system ładowania. Najpopularniejszym z nich jest układ micro USB, który zapewnia w miarę szybkie ładowanie ogniw o niskiej i średniej pojemności (https://www.erowery.pl/m/89724/akcesoria-oswietlenie-rowerowe). Alternatywą dla niego jest standard USB-C, który pozwala ładować ogniwa z mocą nawet kilkudziesięciu wat. Dzięki temu, a także dzięki odporności ogniw Li-Po na duży prąd ładowania, można szybko i sprawnie naładować nawet bardzo pojemną baterię.

Wielofunkcyjność

Lampki rowerowe mogą coraz częściej świecić w różnych barwach. Mało tego! Część z nich nie świeci wyłącznie jednostajnym światłem, lecz emituje różnorakie wzory, które mają przyciągnąć uwagę kierowcy. Nowoczesne lampki rowerowe wyposażone są również w przełączniki mocy świecenia, które dostosowują jasność emitowanego przed diody LED światła do potrzeb użytkownika.

lampka rowerowa usb

Szerokie zastosowanie

Nowoczesne lampki rowerowe mogą być montowane nie tylko na ramie rowerowej, ale też w wielu innych miejscach. Konstrukcja niektórych z nich umożliwia również ich zamocowanie na ramieniu lub głowie. Wszystko po to, aby korzystanie z lampki było jak najwygodniejsze z punktu widzenia jej posiadacza.

Możliwości lampek rowerowych stale ewoluują. Już za kilkanaście lat w niczym nie będą one przypominać swoich obecnych pierwowzorów.