Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Termos turystyczny na rozmaite wycieczki

Termos turystyczny na rozmaite wycieczki

Kiedy przychodzi koniec sezonu letniego i zamiast ciepłych dni witamy się z chłodniejszą, aura nie oznacza to, że powinniśmy odpuścić sobie przygody na świeżym powietrzu. Niektórzy ludzie nadal jeżdżą na rowerze czy planują kilkugodzinne piesze wycieczki. Na fakt coraz częstszego opuszczania domu wpłynęła liczba psów, która zawitała do mieszkań wielu Polaków.

Podczas każdej aktywności w okresie jesiennym/zimowym zawsze planujemy nasz ubiór, lecz samo ubranie to nie wszystko powinniśmy dodatkowo o różnych akcesoriach, które będzie dobrze zabrać. W chłodniejsze dni nic lepiej nas nie ogrzeje jak ciepła herbata. Jednakże podczas wycieczki nie będziemy mieli dostępu do czajnika, aby zagotować wodę. W tym celu wykorzystamy termos turystyczny, do którego wlejemy herbatę, zanim wędrówka się rozpocznie.

Jak wybrać dobry termos turystyczny?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania termosu turystycznego? Przede wszystkim na właściwości termiczne, czyli jak długo termos będzie w stanie przechowywać ciepło płynące przykładowo od herbaty. Szczególnie podczas zimowych wycieczek zależy nam, aby nasz napój przechowywany w termosie był jak najdłużej gorący. Odpowiednio wybrany termos z grona tych przeznaczonych do turystycznych wycieczek potrafi trzymać odpowiednią temperaturę od 6 do nawet 24 godzin. Oczywiście cały ten czas jest uzależniony od warunków, które otaczają termos. Logiczne jest, że w bardzo zimne dni napój może szybciej stracić swoją temperaturę w termosie niż podczas jesienni. Wybór pojemności termosu jest całkowicie zależny od naszych wymagań, ponieważ niektórzy preferują grupowe krótkie wycieczki a inni zaś samotne długie dystansy. Z jednej strony bierzemy pod uwagę nasze zapotrzebowanie na ciepły napój, a z drugiej dodatkowy ciężar, który musimy ze sobą zabrać. Przykładowo w przypadku grupy trzyosobowej powinien wystarczyć termos o pojemności do jednego litra. Następnym kryterium jest rodzaj korka. Do dyspozycji mamy dwa korki: odkręcane oraz automatyczne na przycisk.