Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Praktyczne torby podróżne – co warto wybrać?

Praktyczne torby podróżne – co warto wybrać?

Trwałe i pojemne torby podróżne są zwykle elementem na wyposażeniu domu. Przydają się w różnych sytuacjach, nie tylko wycieczek czy wakacji, ale także podróży biznesowych czy przy zaistnieniu konieczności przeniesienia większej ilości rzeczy. W wygodnych torbach podręcznych można mieć przygotowane zestawy na trening albo w awaryjnych sytuacjach rzeczy niezbędne do pobytu w szpitalu. Jak wybrać torby turystyczne, które spełnią wszystkie oczekiwania?

Parametry toreb podręcznych i turystycznych

Pierwszą z cech, która odróżnia pomiędzy sobą torby turystyczne i podręczne jest ich pojemność. Przedział może być dość szeroki, od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu litrów, przy czym niektóre torby podróżne mają także możliwość powiększenia w razie potrzeby. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na:

  • ilość, rodzaj, pojemność i sposób podziału komór w torbie podróżnej,
  • dodatkowe kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne, funkcyjne, dedykowane, organizery,
  • sposób zamykania torby turystycznej – komór głównych, kieszeni,
  • materiał wykonania, odporność na czynniki zewnętrzne, sposób szycia,
  • wykończenie spodu torby podręcznej – na przykład usztywnienie, nóżki, kółka,
  • system nośny – uchwyty, paski, rączki.

Wybierając konkretny model torby turystycznej, warto wziąć pod uwagę najczęstsze scenariusze jej użycia.

Którą torbę podróżną wybrać?

Oprócz wspomnianych parametrów toreb turystycznych ważne przy wyborze jest uwzględnienie ich wykorzystania. Osoby korzystające z toreb podróżnych sporadycznie nie koniecznie będą inwestować w nowoczesne, zaawansowane modele z wygórowaną ceną. Z drugiej strony, jeżeli torba podręczna będzie użytkowana niemal codziennie, warto kupić produkt dobrej jakości i trwałości. Dobry sposobem na wybór jest przejrzenie pełnej oferty i zapoznanie się z opiniami innych użytkowników.