Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jaka deska snowboradowa będzie dobra dla kobiet?

Jaka deska snowboradowa będzie dobra dla kobiet?

Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia mogą nie wiedzieć, że damska deska snowboardowa dedykowana jest do określonego stylu jazdy. Tak, pod uwagę należy wziąć również posiadane umiejętności. Na sam początek nie zaleca się kupowania zbyt drogiej deski, ponieważ może ona łatwo ulec zniszczeniu. Na kosztowny zakup deski przyjdzie czas później.

Rodzaj jazdy a deska snowboardowa

Deski snowboardowe damskie dedykowane są do takich rodzajów jazd, jak:

  • klasyczna technika jazdy – odbywa się ona na trasach o różnych poziomach trudności,
  • freeride – dedykowana dla osób zaawansowanych. Jest to jazda poza trasami na nieprzygotowanym śniegu.
  • snowpark, jibb – jazda po trasie, gdzie czekają różnego rodzaju przeszkody. Dzięki nim można wykonywać flatground’owe ewolucje.
  • snowpark, kicker, halfpipe – propozycja dla osób zaawansowanych, gdzie ma się do czynienia ze skoczniami i z pipe’ami.

Dopasowana deska na snowboard

Skoro już wszyscy wiedzą, jaki dokładnie rodzaj techniki jazdy będą uprawiać, czas na to, aby pójść o krok dalej. Damska deska snowboardowa musi zostać dopasowana względem długości. Jeżeli chodzi o tzw.deski uniwersalne, to muszą one zostać dopasowane do wysokości brody.

Chociaż, jest to tylko takie ogólnikowe pojęcie, które może przydać się osobom, dopiero zaczynające przygodę ze snowboardem. Dopiero w czasie późniejszym należy zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi, które pozwolą w bardziej indywidualny sposób podejść do wyboru odpowiedniej deski na snowboard dla kobiet i nie tylko.

Snowboard damski dostępny na stronie DobreNarty.pl