Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Idealna kurtka na narty

Idealna kurtka na narty

Jak wybrać idealną kurtkę na narty? To często zadawane pytanie przez amatorów sportów zimowych, chcących się wybrać się pierwszy w niezapomnianą wyprawę w góry. Początkujący mają trudności z wyborem właściwego wyposażenia. Jaką kurtkę warto więc wybrać?

Postaw na jakość

Poleca się wybierać kurtkę specjalistyczną do jazdy na nartach niż zwykłej zimowej kurtki. Najlepszym wyborem jest firmowa kurtka wysokiej klasy, z powodu na jest wysokie wartości. Taka kurtka na narty będzie przede wszystkim bardzo ciepła, a to jest jednym z głównych kryterium przy wyborze kurtki na zimę. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest bardzo elastyczność z materiału, z którego kurtki narciarskie są wykonane. Najlepszym wyborem są kurtki narciarskie wykonane z puchu kaczego. Odznaczają się elastycznością oraz zatrzymują bardzo dużo ciepła.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kolejnym materiałem, o którym warto wspomnieć o wyborze kurtek jest poliester, Jest tańszy, więc dużo osób decyduję się na to rozwiązanie. Jednak największą zaletą takich kurtek zimowych jest wodoodporność, to przy wypadkach na stokach jest bardzo ważne. Pomimo tego, kurtki te są rzadko wybierane przez profesjonalistów, z powodu iż nie pozwalają oddychać skórze i często dochodzi do chorób. Najczęściej do wypełnienia wnętrz kurtek na zimę stosowana jest wełna, często wykorzystywana do kurtek skórzanych. Wełna jest bardzo ciepłym tworzywem, który pozwala trzymać powietrze przez długi czas. Przy kupnie kurtki na narty (sprawdź tutaj) warto wziąć pod uwagę takie rzeczy jak: czy kurtka posiada kaptur, kołnierz. Powinna być dłuższa niż standardowe do pasa. Oczywiście wybór kurtki jest bardzo indywidualnym wyborem, który kupujący musi sam podjąć.