Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak wybrać odzież do biegania?

Jak wybrać odzież do biegania?

Jedną z najpopularniejszych obecnie dyscyplin sportowych jest jogging. Rynek oferuję rozmaite ubrania oraz akcesoria do biegania dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Producenci prześcigają się w pomysłach i odrębnych rozwiązaniach na każdą porę roku. Bez względu, czy będzie to najcieplejszy wariant zimowy czy najbardziej skąpy strój letni, odzienie należy odpowiednio dopasować pod kilkoma względami.

Najbardziej istotne kryteria

Decydując się na zakup odzieży do biegania, trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Wygoda – to kluczowe kryterium, które zapewnia komfort podczas uprawiania sportu. Ubranie powinno być wykonane z elastycznych włókien, które dobrze się rozciągają. Nawet najluźniejsze spodnie, jeśli są sztywne w kroku, nie zdadzą egzaminu.
  • Dobrze dopasowany rozmiar – zbyt ciasne lub za luźne odzienie powoduje dyskomfort w czasie biegania. Trudno, żeby sportowiec czuł się dobrze i mógł biec poprawnie w ubraniu, które go uwiera lub niemal spada z niego.
  • Wykonanie i design – nie bez powodu odzież sportową produkuje się w różnych kolorach i fasonach. To również wpływa na dobre samopoczucie biegacza. Jakość wykonania to również podstawa, gdyż odzienie z prującymi się szwami czy porozciągane nigdy nie będzie dobrze leżeć.

Niektóre z elementów stroju można dokupować sukcesywnie wraz z rosnącym zaangażowaniem w sport. Jednak kilka z nich są niezbędne już na starcie, aby móc komfortowo stawiać kroki. Dobrze dobrane obuwie do kształtu stopy oraz typu nawierzchni to podstawa. Podobnie termoaktywna koszulka pozwalająca swobodnie oddychać czy wygodne spodnie na daną porę roku.