Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak wybrać obuwie do siatkówki?

Jak wybrać obuwie do siatkówki?

Decydując się na wybór odpowiedniego obuwia sportowego do gry w siatkówkę, należy mieć na uwadze to, aby obuwie było dobrej jakości, bezpieczne i dobrze dopasowane. Wybierając obuwie niskiej jakości, narażasz się na niepożądaną kontuzję.

Przy takim sporcie, jakim jest siatkówka, bardzo ważne jest to, by obuwie miało jak najlepszą przyczepność, dzięki czemu unikniesz poślizgnięcia się na powierzchni i poważniejszych kontuzji. Najlepszym wyborem byłoby zdecydowanie się na buty wykonane z gumy specjalnie przystosowanej do hal sportowych. Buty do siatkówki mają za zadanie ułatwić zawodnikom poruszanie się na boisku z boku na bok podczas szybkiego przemieszczania się.

Głównym zadaniem butów do siatkówki jest amortyzacja przed upadkiem i zmniejszenie ryzyka kontuzji na hali sportowej. Odpowiednio dobrane obuwie znacznie poprawi komfort noszenia, a także zapewni stabilność w trakcie aktywności fizycznej. Przy wyborze obuwia zwróć uwagę na grubość podeszwy, jak i również jej sztywność, które pozwolą zachować swobodę ruchów na boisku, buty do siatkówki powinny gwarantować bardzo dobrą przyczepność. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na rodzaj sznurowania, gdyż dzięki temu zapewnisz sobie lepszą stabilizację, jak i również uchronisz stopę przed kontuzjami.

Kolejną rzeczą, na którą warto też zwrócić uwagę, jest odpowiedni rozmiar obuwia. Buty do siatkówki nie powinny być za duże, ale też i nie za małe. Przy za dużym rozmiarze przyczyniasz się do powstania kontuzji, gdyż obuwie będzie zbyt luźnie, natomiast przy za małym rozmiarze obuwia narażasz się na powstawanie odcisków, bólu stóp, jak i do ogólnego dyskomfortu w trakcie noszenia.