Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Maska do biegania – czyli sposób na poprawę kondycji

Maska do biegania – czyli sposób na poprawę kondycji

Bieganie to jeden z popularniejszych sportów w naszym kraju. Do biegania nie potrzebujemy specjalnego sprzętu lub karnetu na siłownię. Wystarczą wygodne buty i sportowy strój. Bieganie niesie za sobą wiele korzyści dla naszego organizmu, i dlatego warto zacząć uprawiać ten sport regularnie. Jednostajny wysiłek, który wykonujemy przez długi czas poprawia naszą kondycję. Żeby czerpać jeszcze więcej korzyści z tego sportu, warto zacząć biegać w masce wydolnościowej.

Maska do biegania – dlaczego warto jej używać?

Maski do biegania zyskują coraz więcej zwolenników. Zawierają one zawory, które ograniczają dostęp powietrza do płuc. Imituje to warunki panujące w górach. Bieganie w masce wymaga od nas samozaparcia. Pokonywanie kolejnych kilometrów z ograniczonym dostępem powietrza zmusza nasz organizm do cięższej pracy, przez co nasze treningi będę krótsze. Dzięki temu kiedy wyjdziemy na trening bez maski będziemy w stanie pokonać większą ilość kilometrów w krótszym czasie. Kupisz je w tym sklepie: https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-sport

Bieganie w masce – od czego zacząć?

Przed samym bieganiem powinniśmy założyć maskę na kilka bądź kilkanaście minut, żeby przyzwyczaić nasz organizm do oddychania w niej. Dobrym pomysłem jest także wykonanie rozgrzewki w masce. Pokonanie pierwszych kilometrów będzie najgorsze, jednak później powinno być łatwiej. Maski treningowe mają regulowane zawory. Dzięki temu będziemy mogli stopniowo utrudniać bieg, co zmusi nasz organizm do bardziej wydajnej pracy. Na pierwszych kilku treningach powinniśmy biec w naszym normalnym tempie. Dopiero później możemy zacząć ćwiczyć sprinty w masce.