Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Czym różnią się narty damskie od nart męskich?

Czym różnią się narty damskie od nart męskich?

W nie tak dalekiej przeszłości jedynym kryterium doboru nart był wzrost. Sama płeć narciarza miała drugorzędne znaczenie. Jednak współcześnie w sklepach sportowych odnaleźć można modele nart, które zawsze skierowane są do konkretnej płci. W tego powodu warto się zastanowić dlaczego producenci zdecydowali się na taki krok oraz jaka jest różnica pomiędzy nartami męskimi i nartami damskimi.

Dlaczego narty się różnią

Odpowiedź na pytanie, dlaczego stworzone zostały narty damskie i narty męskie wydaje się dość oczywista. Wynika ona z poważnych różnic w budowie ciała pomiędzy mężczyznami a kobietami. Nikt nie ma wątpliwości, że kobiety mają rozbudowane inne partie mięśni, czy też, że ich stopy są mniejsze. Nie są to jednak najważniejsze różnice w kontekście nart.

Narty damskie powstały przede wszystkim ze względu na to, że kobiety mają inaczej rozstawioną miednicę, a ich środek ciężkości jest rozłożony w inny sposób. Jest to podstawowa przyczyna stworzenia przez producentów dedykowanych modeli dla pań i panów. Znając przyczynę powstania odrębnych kolekcji warto dowiedzieć się, jaka jest pomiędzy nimi rzeczywista różnica.

Narty dopasowane do płci

Oczywiście istnieją zasadnicze różnice pomiędzy nartami damskimi a nartami męskimi, ale nie są one tak duże, jak mogłoby się początkowo wydawać. Producenci tworzący narty damskie stosują dokładnie te same materiały oraz technologie, które wykorzystywane są przy produkcji modeli męskich.

Jedną z ważniejszych różnic jest położenie wiązań. W przypadku narty dla pań są one bardziej wysunięte do przodu. Kolejną istotną różnicą jest taliowanie nart dla kobiet. Oczywiście są one też nieco krótsze oraz wykonane z bardziej miękkich materiałów, dzięki czemu możliwe jest łatwe skręcanie przy użyciu mniejszej ilości siły.

Narty damskie dostępne w tym miejscu.