Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Dopasowane kijki trekkingowe ułatwieniem na trasie

Dopasowane kijki trekkingowe ułatwieniem na trasie

Górskie wyprawy bez względu na porę roku są wymagające dla organizmu i konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który uczyni wyprawę bezpieczną i komfortową. Jedną z rzeczy, w które warto zainwestować, są kijki trekkingowe, które zapewniają optymalne odciążenie stawów w trakcie trudnych wędrówek po górach.

Rozmiary kijków trekkingowych

Sprzęty tego typu zasadniczo są regulowane, jednak można wyróżnić cztery typy: modele unisex, damskie, męskie oraz dziecięce. Te pierwsze mogą być użytkowane przez dorosłych piechurów bez względu na płeć. Są regulowane, a ich rączka jest stworzona w sposób, który umożliwia jej komfortowe schwycenie kobiecie i mężczyźnie.

Modele dedykowane konkretnie panom lub paniom są dopasowane do gabarytów obydwu płci. Rączki w modelach damskich są nieco smuklejsze, a same kijki – mniej masywne. W sprzętach dla mężczyzn – rączka jest dostosowana do większych rąk panów. Wykonane są również z odpowiedniej grubości metalu, który pozwala na utrzymanie masy ich posiadacza. Modele dziecięce zasadniczo nie różnią się budową od tych dla dorosłych – są po prostu nieco mniejsze.

Dla kogo warto kupić ten sprzęt?

Każdy, kto często wędruje po górach, powinien zakupić takie kijki. Są one nie tylko znacznym ułatwieniem na trasie (pomagają podtrzymać masę, mogą być użytkowane aby się podeprzeć czy lekko podciągnąć lub wręcz przeciwnie – zaprzeć przy schodzeniu), a przy tym pomagają odciążyć stawy.

Łatwo zatem stwierdzić, że bez względu na wiek piechura, są one doskonałym rozwiązaniem, które zapewnia idealny komfort oraz bezpieczeństwo. Odpowiednio dopasowane i wyregulowane, zmniejszają nacisk masy ciała na kręgosłup, kolana i kostki, jednocześnie nie obciążając nadgarstków. Warunkiem odpowiedniej pracy kijków jest zakup dobrej jakości modelu, który nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie standardowego użytkowania.