Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Zalety butów trekkingowych

Zalety butów trekkingowych

Buty trekkingowe to obuwie do zadań specjalnych. Specjalnie opracowane materiały i nowoczesne technologie zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania takiego obuwia, abyśmy mogli w pełni cieszyć się trudną górską wyprawą czy wypadem za miasto. Czym wyróżniają się buty trekkingowe?

Buty trekkingowe dopasowane do pogody

Wybierając się na wędrówkę musimy zaopatrzyć się w buty trekkingowe dopasowane do warunków, w jakich przyjdzie nam mierzyć się ze szlakiem. Producenci obuwia oferują nam więc buty dopasowane do każdych warunków – wykonane z lekkich, przewiewnych tkanin, specjalnej siateczki czy ze skóry. Nie wszystkie buty trekkingowe (https://www.polarsport.pl/buty/buty-trekking.html) posiadają membranę, czyli warstwę uniemożliwiającą dostawanie się do środka wody i wilgoci. Wybierając się na szlak warto dowiedzieć się, jakie warunki pogodowe nas czekają, i zabezpieczyć się wybierając obuwie, które nie pozwoli nam ani przemoknąć, ani zmarznąć.

Wybór butów trekkingowych – wysokie czy niskie?

Wybierając buty trekkingowe staniemy między innymi przed pytaniem, czy lepiej nabyć buty krótkie, czy wysokie – sięgające za kostkę. Te drugie są oczywiście lepsze wszędzie tam, gdzie trzeba się wspinać, oraz jeżeli będziemy poruszać się po skałach, wystających korzeniach czy innych nierównościach. Buty takie, trzymając kostkę, chronią nas przed urazami, o które łatwo w takich warunkach. Buty niskie, tak zwane podejściówki, są natomiast wystarczające w przypadku łatwiejszych, równych tras.