Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Praktyczne porady dotyczące kasku narciarskiego

Praktyczne porady dotyczące kasku narciarskiego

Kaski narciarskie stanowią jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego narciarza. Zabezpieczają głowę przed skutkami upadku, chronią ją, a także dają pewność, że nie wydarzą się bardzo poważne konsekwencje w postaci nawet utraty zdrowia. Co warto wiedzieć o kaskach narciarskich? Jak się je kupuje, a także użytkuje?

Jak kupić kask narciarski?

Co trzeba wiedzieć, aby kupić dobry kask narciarski? Przede wszystkim tak samo jak i w przypadku innych elementów odzieży, trzeba odpowiednio dobrać jego rozmiar. Kask nie może być ani zbyt luźny, ponieważ mógłby zsuwać się na oczy, a tym samym stwarzać spore niebezpieczeństwo, lecz również nie może być zbyt ciasny, ponieważ byłby w takim wypadku zwyczajnie niewygodny. Dodatkowo warto także mieć na uwadze to, że dobry kask powinno się wybierać pod kątem tego, jakie posiada zapięcie. Musi być wygodne, lecz jednocześnie pewne, aby nie było ryzyka jego przypadkowego, samoistnego rozpięcia.

Jak używać kasku narciarskiego?

Wiele osób po wybraniu odpowiedniego dla siebie kasku narciarskiego ma pewne problemy dotyczące jego użytkowania. Przykładowo powszechnie narciarze zastanawiają się, czy można pod kaskiem nosić czapkę. Jest to oczywiście możliwe, lecz w tym wypadku znacznie bardziej polecana byłaby kominiarka.
Wiele osób zastanawia się także nad tym, w jaki sposób dbać o czystość kasku. O ile jego zewnętrzna strona może być łatwo przetarta i ręcznie umyta to już jednak wewnętrzna wyściółka stwarza o wiele większe kłopoty. Pamiętać trzeba, że jest on jednak odpinana i z powodzeniem można ją uprać w pralce.