Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Mali miłośnicy nart

Mali miłośnicy nart

Naukę jazdy na nartach najlepiej zacząć będąc dzieckiem. Potem wystarczy tylko doskonalić tę umiejętność, by cieszyć się nią przez całe dorosłe życie.
Ile lat powinno mieć dziecko by rozpocząć swoją przygodę z nartami? Tu opinie są podzielone.

Niektórzy twierdzą, że im wcześniej rozpocznie się naukę tym lepiej. Stąd trzy i czterolatki próbują swoich sił na krótkich nartach dziecięcych. Inni uważają, że dopiero sześciolatki, a nawet siedmiolatki są gotowe do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach. O tym decydują rodzice, opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu.

Po trudnych początkach satysfakcja gwarantowana

Przed rozpoczęciem nauki trzeba skompletować narciarski sprzęt. Narty dziecięce powinny być dopasowane do wzrostu dziecka, zazwyczaj jest to linia podbródka. Buty narciarskie muszą dobrze przylegać i mieć w środku niewielki luz. Trzeba pamiętać o kasku, kijkach i odpowiednim ubraniu, z oddychających i wodoodpornych materiałów.
Swoje pierwsze kroki na stoku maluchy mogą rozpocząć w narciarskim przedszkolu. Przyjmowane są tam już czterolatki, które poprzez zabawę uczą się podstaw narciarstwa. Albo rodzice mogą zaopatrzyć swoją pociechę w krótkie narty dziecięce i razem z nią zjeżdżać powoli w dół, dając mu czas na oswojenie się z nową przygodą.
Starsze dzieci można oddać w ręce profesjonalistów czyli szkółki narciarskiej lub instruktora. Pierwsze niepowodzenia, jak problemy z koordynacją, upadki, obolałe mięśnie czy rozjeżdżające się na boki narty dziecięce mogą być zniechęcające. Narty uczą jednak wytrwałości. Pierwszy szybki i udany zjazd dziecka będzie początkiem niezapomnianej przygody.