Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Czas na rolki!

Czas na rolki!

Jazda na rolkach to sport, który rozwija sprawność fizyczną dzieci oraz świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Jak wybrać pierwsze rolki, które będą wygodne, a dziecko będzie lubiło na nich jeździć?

Od czego zacząć?


Dzieci potrafią bardzo szybko się zniechęcić, gdy coś nie sprawia im przyjemności. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich rolek, które będą wygodne i wytrzymałe. Pierwsze rolki, które kupimy naszemu maluchowi powinny być rekreacyjne, czyli przeznaczone dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rolkami.

W sklepach sportowych w Krakowie można również kupić rolki regulowane. Jest to bardzo wygodne, gdyż dziecięce nóżki potrafią bardzo szybko rosnąć i może się okazać, że w trakcie sezonu rolki staną się za małe.

Kółka


Najmniej komfortowym materiałem do jazdy są kółka zrobione z plastiku. Koła z poliuretanu bądź kauczuku mają dużo większą przyczepność oraz jeżdżą ciszej, co również ma znaczenie.

Sklep sportowy w Krakowie oferuje rolki, które mają bardzo zróżnicowane rozmiary kół. Jest to drugi parametr, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie rolek. Rozmiary kół dla dzieci wahają się między 47 – 70 mm

Kask i ochraniacze


Początki nauki bywają trudne i bolesne. Warto na początek kupić dziecku ochraniacze na nadgarstki, kolana oraz łokcie. Dziecko nie będzie tak bardzo bało się upadku i będzie czuło się bezpieczniej. Kask jest niezbędny na każdym etapie nauki jazdy.