Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak sprawdzić czy nauka jazdy na nartach jest odpowiednia dla twojego dziecka?

Jak sprawdzić czy nauka jazdy na nartach jest odpowiednia dla twojego dziecka?

Im wcześniej dzieci nauczą się jeździć na nartach, tym lepiej. Niemniej jednak, wiek, w którym dzieci powinny zacząć jeździć na nartach, zależy od ich motywacji, zapału i zdolności fizycznych. Niektóre małe dzieci nie mogą się doczekać jazdy na nartach, podczas gdy inne zaczynają wykazywać zainteresowanie narciarstwem w późniejszym okresie rozwoju. Przed podjęciem decyzji o zapisaniu dziecka na naukę jazdy na nartach należy wziąć pod uwagę jego osobowość i zdolności fizyczne.

Kiedy zapisać dziecko na kurs narciarstwa?

Ogólna zasada brzmi, że większość dzieci jest gotowa do jazdy na nartach w wieku 4 lat. Zwykle dzieci w tym wieku są w stanie utrzymać równowagę i przesunąć ciężar z jednej nogi na drugą – konieczna umiejętność na pierwsze zakręty na obszarach treningowych. Z drugiej strony jazda na desce snowboardowej wymaga bardziej zróżnicowanych ruchów i lepszej koordynacji ciała. Te ruchy mogą być nadal zbyt trudne dla tak małych dzieci. Snowboard zalecamy rozpocząć od 8 lat.

Czy dziecko polubi jazdę na nartach?

Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy dzieci polubią jazdę na nartach, warto zapisać je do przedszkola narciarskiego. W ten sposób dzieci przyzwyczają się do sprzętu narciarskiego i będą się dobrze bawić podczas zabawy na śniegu z innymi dziećmi. Nauka jazdy na nartach dla dzieci ma być przyjemnością, a nie spełnieniem pragnień rodziców. Należy pozwolić dziecku sprawdzić, czy podziela pasję rodzica i jeżeli wykazuje chęć jazdy posłać je do szkoły narciarskiej.