Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Nordic walking- sezonowa rozrywka, którą pokochali nawet biegacze narciarscy

Nordic walking- sezonowa rozrywka, którą pokochali nawet biegacze narciarscy

Prezenty również te o charakterze sportowym mają dobry wpływ na motywację obdarowanych do ćwiczeń. Może kije nordic walking spowodują, że senior w jesieni życia złapie sportowego bakcyla.

Komu jeszcze oprócz seniorów przydadzą się kije nordic walking?

Na pewno osobom, które dużo jeżdżą samochodem. Wiadomo, że cierpi na tym przede wszystkim kręgosłup i stawy. Dzięki kijom nordic walking przestanie on być taki napięty i nie będą go dręczyły bóle. Kije nordic walking Leki (patrz na krakowsport.pl) przydadzą się otyłym osobom, które walczą ze zbędnymi kilogramami. Dzięki temu, że są one wykonane z włókna węglowego- są bardzo odporne na złamania i uszkodzenia. Wreszcie z kijów do nordic walkingu na pewno ucieszą się zawodowi narciarscy biegacze. Oni traktują je jako formę treningu zastępczego, który pomoże im przygotować się do sezonu i jest formą takiego urozmaicenia treningowego.

Dlaczego profesjonalni biegacze chwalą sobie kije nordic walking Leki?

A choćby dlatego, że przypominają te narciarskie, których używają w sezonie zimowym. Poza tym mają one tryb natychmiastowej zmiany długości, co ułatwia trening i metody doskonalenia biegu z kijkami. W końcu nordic walking ma wiele wspólnego z biegami.

Tak samo jak one wywodzi się ze Skandynawii, jest sportem o charakterze masowym i można go uprawiać amatorsko. Biegaczom podoba się jeszcze to, że kijków nordic walking można używać na różnych podłożach i porach roku. Dzięki czemu nie są skazani tylko i wyłącznie na zimową scenerię. W przypadku zimowego cyklu startów stała obecność zimy i śniegu to pewnik.