Puchar Leśniczego - Zyskaj mój szacunek - biegaj i ćwicz w lesie oraz wszędzie indziej

Jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego

Jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego

Sezon narciarski w natarciu! Już za chwilę na stoki w Polsce oraz poza granicami kraju ruszą pierwsi miłośnicy sportów zimowych. Powoli warto zatem myśleć o przygotowaniach, które bywają kosztowne. Większe zakupy lepiej rozłożyć sobie na kilka etapów, szczególnie jeżeli w planach jest na przykład profesjonalna guma narciarska.

Jak dobrze przygotować się do początku sezonu narciarskiego

Przygotowania do sezonu narciarskiego po pierwsze powinny obejmować serwis nart. Narty muszą być odpowiednio nasmarowane, trzeba zadbać o ich naostrzenie, a także sprawdzić stan wiązań. Jeżeli nigdy nie zajmowało się serwisem nart we własnym zakresie, swoje deski lepiej oddać w ręce profesjonalistów. Aby uniknąć kolejek w szczycie sezonu, dobrze jest zająć się tymi jeszcze w listopadzie lub na początku grudnia.

Nowy strój czyli profesjonalna guma narciarska

Kolejny etap przygotowań do sezonu to sprawdzenie stanu ekwipunku takiego jak odzież narciarska oraz gadżety. Gdy po głowie chodzą większe zakupy, na przykład guma narciarska klasy premium będąca alternatywą dla klasycznego kombinezonu narciarskiego, warto nastawić się na większy wydatek. Guma często kosztuje nawet ponad 1000 zł. Sprawdzi się jednak perfekcyjnie dla wszystkich tych osób, które chcą poprawić swoje osiągi i popracować nad na przykład szybkością zjazdu. Warto tylko pamiętać o tym, że taka guma jest dedykowana bardziej dla osób z większymi umiejętnościami jazdy na nartach. Kto zatem dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportami zimowymi, może darować sobie taki zakup.